روایت فرانسوی ها از دیدار ماکرون و روحانی

به گزارش شیوا مارکت، به گزارش خبرنگاران، دفتر ریاست جمهوری فرانسه در بیانیه ای به توضیح دیدار دیروز امانوئل ماکرون و حسن روحانی همتای ایرانی وی پرداخت.

روایت فرانسوی ها از دیدار ماکرون و روحانی

ادعا می گردد در این دیدار، رئیس جمهوری فرانسه خطاب به روحانی گفته است: راه کاهش تنش ها در منطقه تنگ تر شده و وقت آن رسیده که ایران گامی در راستای خنثی کردن بحران بردارد.

به روایت طرف فرانسوی، دیدار ماکرون و روحانی که به فاصله کوتاهی بعد از صدور بیانیه ضدایرانی E3 انجام شد؛ 90 دقیقه طول کشیده است.

در بیانیه صادر شده از سوی دفتر ماکرون می خوانیم: رئیس جمهور (فرانسه) گفت در موقعیت فعلی، راه کاهش تنش تنگ است اما اکنون موقع آن رسیده و این موضوع بیش از هر زمان دیگری ضرورت دارد که ایران اقدامی بکند.

این در حالی است که علیرضا میریوسفی سخنگوی هیأت ایران در سازمان ملل در پیامی توئیتری، محورهای دیدار رؤسای جمهور ایران و فرانسه را برجام، روابط دوجانبه و طرح منطقه ای جدید ایران عنوان می نماید.

ماکرون قرار است امروز سه شنبه دیداری با دونالد ترامپ همتای آمریکایی خود پیرامون موضوع ایران داشته باشد.

لازم به ذکر است روز گذشته، دولت های اروپایی انگلیس، فرانسه و آلمان با انتشار بیانیه مشترک، اتهاماتی را متوجه ایران در ارتباط با حملات به تاسیسات نفتی آرامکوی عربستان سعودی عنوان کردند.

سه کشور اروپایی در بیانیه خود مدعی شده اند که ایران مسئول حمله به تاسیسات نفت سعودی است.

در این بیانیه همچنین گفته شده: حملات علیه تاسیسات نفتی عربستان سعودی، ضرورت دیپلماسی برای کاهش تنش ها را نشان می دهد. حال زمان آن فرا رسیده که ایران چارچوب مذاکرات دراز مدت درباره برنامه هسته ای، موضوعات امنیت منطقه ای که شامل برنامه های موشکی نیز می گردد را مورد پذیرش قرار دهد.

سه کشور اروپایی صادر کننده بیانیه مذکور در عین حال همزمان با طرح اتهامات خود علیه ایران، مدعی شده اند که همچنان به برجام پای بند خواهند ماند.

sloblag.com: مجله سلو بلاگ: مجله تفریحی سرگرمی خبری سلو

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 11108

به "روایت فرانسوی ها از دیدار ماکرون و روحانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روایت فرانسوی ها از دیدار ماکرون و روحانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید