عربستان، بن سلمان چگونه رقبایش را سرکوب کرد، تشریح زوایای ارتباط ولیعهد با ترور خاشقجی

به گزارش شیوا مارکت، یک نویسنده آمریکایی با انتشار کتابی به تشریح چگونگی اقدامات ولیعهد سعودی برای سرکوب بی رحمانه رقبا و مخالفانش و جزئیات ارتباط او با قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد رژیم سعودی پرداخت.

عربستان، بن سلمان چگونه رقبایش را سرکوب کرد، تشریح زوایای ارتباط ولیعهد با ترور خاشقجی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، روزنامه گاردین در گزارشی به قلم مارتین بنگلی خبرنگار خود در نیویورک نوشت: این کتاب هفته آینده به بازار عرضه خواهد شد و درباره داستان به قدرت رسیدن محمد بن سلمان ولیعهد سعودی در عربستان است.

نام این کتاب MBS است که مخفف نام محمد بن سلمان به شمار می رود و در غرب او را به طور مخفف اینگونه نام می برند.

نویسنده کتاب تایمز بن هوبارد روزنامه نگار نیویورک تایمز است که خود از قربانیان حملات هکری رژیم سعودی به شمار می رود.

کتاب MBS داستان به قدرت رسیدن بن سلمان و اقدام او در سرکوب بی رحمانه رقبایش و نیز چگونگی مدیریت سیاست خارجی عربستان از سوی او به ویژه در جنگ علیه یمن و نیز ارتباطش با پرونده قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد رژیم سعودی در کنسولگری عربستان در شهر استانبول ترکیه در سال 2018 میلادی است.

این کتاب همچنین جزئیاتی را درباره تلاش های آشکار عربستان برای هک کردن تلف نویسنده خود نظیر آنچه برای جف بزوس مالک ثروتمند شرکت آمازون روی داد، ارائه می دهد.

هوبارد در کتاب خود همچنین به دنبال سرنوشت گوی بلورینی رفته است که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر و سلمان بن عبدالعزیز شاه سعودی دستان خود را برای افتتاح به اصطلاح مرکز جهانی مبارزه با تفکرات افراطی در سال 2017 میلادی روی آن گذاشته بودند.

او در این کتاب فاش کرد که این گوی اسرار آمیز بعد از بازگشت ترامپ از ریاض در لابی سفارت آمریکا در ریاض مشاهد شد.

هوبارد نوشت: داستان های زیادی درباره این گوی که مدت زیادی خودنمایی نکرد، وجود دارد. مقامات سعودی که دیدند میهمانان آمریکایی همگام بازدید از مرکز جهانی مبارزه با تفکرات افراطی تمایل زیادی برای عکس دریافت با این گوی دارند، آن را به میهمانان خود هدیه دادند، اما سرنوشت این گوی بلورین نیز نظیر سرنوشت بسیاری از کسانی شد که به ترامپ نزدیک شدند. این گوی مدت کوتاهی درخشید و سپس در تاریکی محو شد.

به نوشته نویسنده کتاب، گوی در لابی سفارت آمریکا در ریاض قرار داده شد که معمولا دیپلمات های مراجعه کننده در کنار آن عکس می دریافتد، اما بعد از گذشت مدت کمی، مسئولان درخصوص درز عکس ها به اینترنت که ممکن است رسوایی به بار بیارود، نگران شدند،بنابراین گوی را در انباری های سفارت پنهان کردند.

هوبارد نوشت: معلوم نیست که این گوی کجاست. شاید در یکی از انبارهای بزرگ دولت با درخشش شومی دارد.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 16910

به "عربستان، بن سلمان چگونه رقبایش را سرکوب کرد، تشریح زوایای ارتباط ولیعهد با ترور خاشقجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عربستان، بن سلمان چگونه رقبایش را سرکوب کرد، تشریح زوایای ارتباط ولیعهد با ترور خاشقجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید