میزان درآمد از اصلاح قیمت بنزین اعلام شد

به گزارش شیوا مارکت، وزیر نفت گفت: برآورد می شود سالانه درآمد دولت از محل اصلاح قیمت بنزین 30 تا 31 هزار میلیارد تومان باشد. علت این برآورد این است که هنوز رفتار مصرف کنندگان را در برخورد با نوع مصرف نمی دانیم.

میزان درآمد از اصلاح قیمت بنزین اعلام شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرگزاری مهر، بیژن زنگنه، وزیر نفت در ارتباط مستقیم اخبار سراسری با بیان اینکه در حال حاضر فرایند تولید بنزین در کشور مطلوب است، گفت: بنزین یکی از نقاطی بود که آمریکا تلاش داشت با تحریم آن کشور را با چالش رو به رو کند، در حالیکه در دور جدید تحریم در این بخش ناکام ماند.

وی با بیان اینکه اکنون شاهد صادرات بنزین هستیم، ادامه داد: اگر رشد میانگین مصرف 10 تا 11 درصدی سالانه کشور پا برجا می ماند و سیاستی هم برای مدیریت مصرف شکل نمی گرفت در سال 1400 نیاز به واردات بنزین به وجود می آمد.

به گفته این مقام مسوول برآوردهای ما نشان می دهد که در نتیجه اصلاح تعرفه بنزین با حدود 93 تا 94 میلیون لیتر بنزین کنترل شده روبرو هستیم. از این میزان دو سوم بنزین سهمیه ای و یک سوم بنزین آزاد است. 64 میلیون لیتر بنزین از طریق کارت سوخت وارد فرایند سوخت گیری می گردد.

زنگنه با اعلام اینکه برآورد می گردد سالانه درآمدهای دولت از این محل حدود 30 تا 31 هزار میلیارد تومان باشد، گفت: علت اینکه گفته می گردد برآورد هزینه ای است، چون هنوز رفتار مصرف کنندگان را در برخورد با بنزین آزاد یا سهمیه ای نمی دانیم.

وزیر نفت با تاکید بر اینکه تمامی درآمد حاصل از این محل به اقشار متوسط و ضعیف بر می گردد، شرح داد: محل تامین مبلغی که قرار است چند روز آینده واریز گردد، مشخص شده و این محل پیش از کسب درآمد از محل گرانی بنزین در نظر گرفته شده است.

این مقام مسوول با بیان اینکه به خودروهای دولتی سهمیه ای تعلق نمی گیرد، گفت: مصوبات و سهمیه انواع خودروها و وانت بار ها را مشخص کردیم. با تاکسی های اینترنتی نیز در چارجوبی توافقاتی کردیم. اما برای تصمیم گیری درباره آژانس ها و خودروهای سواری بین شهری اگر قرار باشد تغییر یا تخصیص سهمیه ای وجود داشته باشید کمیته ای را دولت مصوب کرده است که با حضور معاونین سازمان برنامه و بودجه و وزارت کشور تشکیل شده و درباره چنین تصمیماتی مشورت شده و اقدام گردد.

tafreh.ir: طفره: مجله سرگرمی، تفریحی و گردشگری

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 13686

به "میزان درآمد از اصلاح قیمت بنزین اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "میزان درآمد از اصلاح قیمت بنزین اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید