نوری: به جای توسل به باد و باران در موضوع آلودگی هوا قانون هوای پاک اجرا گردد

به گزارش شیوا مارکت، یک عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس گفت: مسئولین امر در شرایط فعلی می گویند که دعای توسل بخوانیم تا باد یا باران بیاید. متوسل شدن باد و باران برای دولت، قانون شده است. بازگشت به قانون هوای پاک می تواند راهگشا باشد.

نوری: به جای توسل به باد و باران در موضوع آلودگی هوا قانون هوای پاک اجرا گردد

سید راضی نوری در گفت وگو با خبرنگاران با اشاره به آلودگی هوای کلان شهرها و شهرهای صنعتی گفت: قانون هوای پاک الزاماتی را برای وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت نفت به همراه می آورد. مثلا این قانون برای نوع بنزین مصرفی برنامه دارد. همچنین مواردی مانند معین تکلیف خودروها و موتورسیکلت های فرسوده در این قانون مشاهده می گردد. قانون هوای پاک، یک قانون جامع است. اگر دولت در راستای اجرای این قانون گام بردارد، مسائل اصلی جوی کشور را حل می نماید.

این عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس اضافه کرد: این قانون هم برای شرایط اضطراری و هم غیر اضطراری راهگشاست. قانون هوای پاک، سازمان حفاظت از محیط زیست را هم به رعایت مواردی ملزم نموده است. نکته اینجاست که آلاینده های یک منطقه جغرافیایی با گذشت زمان تغییر می نماید؛ بنابراین این قوانین نیازمند بازنگری حداقل 10 ساله است. ما باید متناسب با شرایط جغرافیایی و جوی خودمان قانون بنویسیم.

نماینده مردم شوش در مجلس در خصوص نحوه اجرایی شدن قانون هوای پاک از سوی دولت گفت: مسئولین امر در شرایط فعلی می گویند که دعای توسل بخوانیم تا باد یا باران بیاید. متوسل شدن به دعا برای دولت بدل به قانون شده است. این تفکرهای ناشی از بی برنامه بودن دولت است. ممکن است میزان آلاینده ها آنقدر افزایش یابد که ادارات نیز تعطیل شوند. من نمی دانم که ما تا کی باید یک هفته و 10 روز مدارس و ادارات را تعطیل کنیم. متاسفانه دولت منتظر بهبود شرایط جوی به وسیله باد و باران است.

tafreh.ir: طفره: مجله سرگرمی، تفریحی و گردشگری

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 14931

به "نوری: به جای توسل به باد و باران در موضوع آلودگی هوا قانون هوای پاک اجرا گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوری: به جای توسل به باد و باران در موضوع آلودگی هوا قانون هوای پاک اجرا گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید