پمپئو: اکنون زمان انتقال قدرت در ونزوئلا است

به گزارش شیوا مارکت، تهران - خبرنگاران - وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه اقدام ها و اظهارات مداخله جویانه در امور ونزوئلا در پیامی خطاب به مردم این کشور گفت که اکنون زمان انتقال قدرت است.

پمپئو: اکنون زمان انتقال قدرت در ونزوئلا است

به گزارش بامداد یکشنبه خبرنگاران، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا در حساب رسمی خود در توئیتر پیامی ویدئویی خطاب به مردم ونزوئلا منتشر کرد که حاکی از تداوم دخالت واشنگتن در امور داخلی این کشور است.

پمپئو با ادعای حمایت از ونزوئلایی ها و آنچه کوشش آن ها برای رسیدن به آزادی می خواند، روسیه و کوبا را متهم کرد که با یاری به نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا برای مردم این کشور بدبختی به باور آورده اند.

وی با بیان اینکه اکنون زمان انتقال قدرت در ونزوئلا است از همه کشورهای دنیا خواست که موضع خود را در این باره با واشنگتن همسو نمایند.

وزیر خارجه آمریکا در اظهارات سراسر مداخله جویانه خود مردم ونزوئلا را تحریک به اقدام علیه نهادهای دولتی و ارتش کشورشان کرد.

خورخه آره آسا وزیر خارجه ونزوئلا در پاسخ به این ویدئوی پمپئو، نوشت: پمپئو بار دیگر درباره ولع بی نهایتش برای تغییر رژیم در ونزوئلا وراجی می نماید. چرا دیپلماسی را انتخاب نکنیم و به قوانین بین المللی احترام نگذاریم؟

خوان گوایدو سرکرده مخالفان دولت در ونزوئلا با کسب حمایت آمریکا خود را رئیس جمهوری قانونی کشورش اعلام و فضای بحرانی این کشور را بحرانی تر کرد.

گوایدو همچنین پس از کودتای نافرجام سه شنبه گذشته که نیروهای نظامی حامی وی قصد انجام آن را داشتند، از طرفدارانش خواست که برای عملیات موسوم به آزادی به خیابان ها بریزند.

همین مساله باعث شد که خیابان های کاراکاس و چند شهر دیگر ونزوئلا در چند روز گذشته به صحنه درگیری های شدید تبدیل گردد.

مادورو رئیس جمهوری قانونی ونزوئلا نیز بیان کرد که کودتای گوایدو شکست خورده است و ارتش همچنان از او حمایت می نماید.

چین، روسیه، ایران و بعضی کشورهای آمریکای لاتین که حامی دولت قانونی ونزوئلا هستند، خواهان خودداری از هرگونه مداخله خارجی در این کشور شده اند.

شبد**9416**1379

baham1.ir: مجله باهام: با هم سفر کنیم

منبع: ایرنا
انتشار: 4 آذر 1400 بروزرسانی: 4 آذر 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 5617

به "پمپئو: اکنون زمان انتقال قدرت در ونزوئلا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پمپئو: اکنون زمان انتقال قدرت در ونزوئلا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید