گمیشان در محاصره سیل نهاده شد

به گزارش شیوا مارکت، مردم گمیشان با توجه به جاری شدن سیل و ایجاد شکاف در جاده های اطراف به طور کامل در محاصره سیل قرار گرفته و امکان تخلیه شهر نیز وجود ندارد.

گمیشان در محاصره سیل نهاده شد

به گزارش فارس از گرگان، از ساعاتی پیش شهر گمیشان در استان گلستان در محاصره کامل سیل قرار گرفته و با توجه به آبگرفتگی و سیلاب موجود در اطراف شهر و ایجاد شکاف در راستاهای اطراف شهر برای تخلیه سریع سیلاب، در حال حاضر امکان تخلیه شهر وجود ندارد.

ساعتی پیش بعضی رسانه ها از زبان سرپرست استانداری گلستان خبر از صدور فرمان تخلیه شهر گمیشان را منتشر کردند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گلستان در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در مورد این خبر اظهار کرد: چنین خبری اعلام نشده اما با توجه به وضعیت سیلاب و احتمال آبگرفتگی بیشتر شهر توصیه نموده ایم مردم گمیشان برای پیشگیری از حوادث احتمالی به طبقات بالایی ساختمان بروند.

عبدالرضا چراغعلی تاکید نمود: مردم می توانند در صورت وضعیت نامناسب منازل خود با یاری هلال احمر و دیگر دستگاه های امدادی که در حال گشت زنی و امدادرسانی در سطح شهر هستند به اماکن امنی که فرمانداری گمیشان تدارک دیده منتقل شوند.

وی تاکید نمود: ما چند راستا مختلف را برش زده ایم و سعی کردیم که ایمنی شهر حفظ گردد اما با توجه به این باران حاکم بر استان احتمال مهال نیست که به روان آب موجود در شهر اضافه گردد و مشکلاتی همانند شهر آق قلا را داشته باشیم.

چراغعلی با تکذیب دوباره اعلام فرمان تخلیه گمیشان گفت: با این غلظت به هیچ عنوان چیزی اعلام نشده است.

  • صدور فرمان تخلیه گمیشان بی معنی است

معاون فرماندار گمیشان نیز در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در گرگان درباره اعلام صدور فرمان تخلیه گمیشان اعلام کرد: ما آبگرفتگی را در سمت جاده ناردانلی داریم و خبرها حاکی از آن است که تا چند ساعت آینده سیلاب به داخل سیمین شهر وارد خواهد شد.

سیدعلیرضا حسینی تاکید نمود: برای پیشگیری از وقوع مشکل برای شهروندان اعلام کردیم عزیزانی که دارای منازل در همکف یا منازل یک طبقه هستند به اماکن امنی که فرمانداری تهیه نموده منتقل شوند و عزیزانی که دارای منازل چند طبقه هستند به طبقات بالا بروند.

وی با تکذیب خبر صدور فرمان تخلیه شهر گمیشان گفت: با توجه به محاصره شدن شهر از سیلاب امکان تخلیه شهر وجود ندارد و برای خروج از شهر تنها باید از قایق استفاده کرد.

معاون فرماندار گمیشان توضیح داد: تمامی مدارس به ویژه مدارسی که دارای طبقات بالایی است، سالن ها ورزشی و اماکن ویژه ای که در نظر گرفته شده آماده پذیرش مردم است.

حسینی گفت: هنور سیلاب شدید وارد شهر نشده و در حال حاضر اعلام این خبر دستور تخلیه شهر معنی و مفهومی ندارد.

tour-thailand.ir: تایلند: سفر به کشور زیباییهای جنوب شرق آسیا، بانکوک، پوکت، پاتایا، سامویی، کرابی

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 تیر 1401 بروزرسانی: 1 تیر 1401 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 4488

به "گمیشان در محاصره سیل نهاده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گمیشان در محاصره سیل نهاده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید