یمن ، تبعات آزادی مرکز الجوف برای عربستان؛ ریاض دست به دامن انگلیس شد

به گزارش شیوا مارکت، ارتش یمن اخیرا پیروز به تسلط بر مرکز استان الجوف شد؛ این موضوع ترس عربستان را برانگیخته و از یک سو وزیر خارجه انگلیس را برای وساطت به عمان فرستاده و از سوی دیگر تیمی نظامی به یمن اعزام کرده است.

یمن ، تبعات آزادی مرکز الجوف برای عربستان؛ ریاض دست به دامن انگلیس شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نیروهای ارتش و انصارالله یمن یکشنبه (دیروز) توانسته اند پس از درگیری سنین با عناصر وابسته به دولت مستعفی منصور هادی وارد شهر الحزم در مرکز استان الجوف در مرکز یمن شوند.

استان الجوف در شمال غرب صنعاء پایتخت یمن واقع شده و در هفته های گذشته شاهد درگیری های شدید میان ارتش یمن با عناصر وابسته به دولت هادی بود و این درگیری ها در روزهای گذشته شدت بیشتری یافته بود.

بر اساس گزارش وبگاه المشهد الیمنی، در پی این موضوع، خبرها حکایت از رسیدن یک هواپیمای نظامی سعودی به پایگاه وابسته به ائتلاف متجاور در بلحاف در استان شبوه در جنوب یمن دارد.

در ادامه این گزارش آمده، هواپیمای مذکور حامل ناصر عبد ربه هادی فرمانده تیپ های گادر ریاست جمهوری و تعدادی از سران نظامی سعودی بوده و این افراد با هدف دیدار با امین العکیمی استاندار الجوف و برآورد نیازهای نظامی و لجستیک این جبهه به یمن سفر کرده اند.

عربستان دست به دامن انگلیس شد

از سوی دیگر وبگاه الخبر الیمنی سفر دومینیک راب وزیر خارجه انگلیس به عمان را در ارتباط با همین موضوع ارزیابی کرد. راب امروز (دوشنبه) وارد عمان شد و با هیثم بن طارق سلطان این کشور دیدار کرد.

در این گزارش آمده است: سفر وزیر خارجه انگلیس به عمان تنها یک روز پس از تسلط نیروهای صنعاء بر استان الجوف در مرزهای شمال شرقی یمن با عربستان انجام می شود.

این وبگاه اضافه نمود: سفر راب همزمان با افزایش ترس و بیم های سعودی از این موضوع صورت می گیرد که صنعاء محاصره مرزهای یمن با عربستان را تکمیل کند.

یک روزنامه نگار نزدیک به محمد آل جابر سفیر عربستان در یمن بر نگرانی سعودی از تحرکات صنعاء تأکید کرد و گفت، این ترس ها شامل باز شدن جبهه جنگی جدید در مرزهای نجران در مجاورت الجوف، تبدیل شدن الجوف به نقطه آغازی برای تسلط بر مرزهای جنوب غربی یمن از حضرموت -مجاوز با الجوف- تا المهره در شرقی ترین نقطه یمن و هم مرز با عمان است.

ص

safariro.ir: سافاری رو: گردش و تفریح در سافاری های جهان

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 27 دی 1400 بروزرسانی: 27 دی 1400 گردآورنده: shivamarket.ir شناسه مطلب: 16694

به "یمن ، تبعات آزادی مرکز الجوف برای عربستان؛ ریاض دست به دامن انگلیس شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یمن ، تبعات آزادی مرکز الجوف برای عربستان؛ ریاض دست به دامن انگلیس شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید